Відбілювання

Home / Відбілювання
Відбілювання

Багато людей хочуть мати білосніжну усмішку, не заподіявши цим шкоди зубам. Більшість лікарів сходяться на думці що, найбільш безпечним способом досягти білизни зубів є так зване офісне відбілювання – в стоматологічному кріслі. Тільки хороший фахівець може з точністю визначити кращу процедуру відбілювання, враховуючи індивідуальні особливості зубів включаючи всі протипокази. З іншого боку, багато хто намагається відбілити зуби самостійно – за допомогою народних засобів або зубних паст.  Що стосується відбілюючих паст, то зловживання ними може пошкодити зубну емаль. Зрозуміло, пасти бувають різні, і підбирати їх потрібно індивідуально. Або взяти такий засіб відбілювання як харчова сода. Дійсно за її допомогою можна видалити зубний наліт, що утворився через неправильну гігієну. Але завдяки чому досягається цей ефект? Завдяки абразивності. Побічним ефектом абразивності є стирання зубної емалі, в результаті чого вона стає жорсткою. В результаті зуби не тільки стають білішими, але навпаки темніють і жовтіють, а крім того створюються умови для розвитку карієсу.
Переймаючись питанням чи безпечно відбілювання зубів, слід також розуміти різницю між висвітленням і професійним чищенням, наприклад за допомогою технології Air Flow. Професійне чищення зубів – безпечна процедура, але вона не змінює колір емалі, а лише видаляє з неї наліт.
Що ж стосується відбілювання то воно може бути хімічним (зазвичай за допомогою гелів на основі перекису водню), ламповим (фотовідбілювання), кисневим. Для кожного з цих методів існують свої протипоказання. Зазвичай відбілювання зубів означає їх висвітлення на два тони, однак деякі пацієнти вимагають більш радикального висвітлення на 5 і 6 тонів. У цьому випадку відповідь на питання, чи безпечно відбілювання зубів стає менш однозначним. Наприклад, при занадто великій концентрації перекису водню, існує небезпека мікропошкодження емалі і порушення її структури, що може стати причиною підвищеної чутливості зубів.