Хірургія

Home / Хірургія
Хірургія

Завдяки розвитку стоматології, сьогодні до процедури видалення зубів вдаються досить рідко. Однак існують випадки, коли лікування неможливо і зуб зберегти не вдається, наприклад:

Підготовка до протезування;

Значна рухливість зуба;

Видалення зуба як джерела інфекції;

Видалення зуба “мудрості”;

Сильне викривлення або руйнування.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ДОГЛЯДУ ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ ЗУБІВ

Щоб загоєння на місці видалення пройшло вдало, треба дотримуватися кількох простих правил:

Чи не застосовуйте полоскання без призначення;

Не приймайте їжу протягом 2-3 годин;

Жуйте на протилежному боці;

Чистити зуби можна на наступний день;

Не торкайтеся до лунки мовою;

Не вживайте гаряче.

СКЛАДНЕ ВИДАЛЕННЯ ЗУБІВ

До найпоширеніших станів, при яких використовується даний метод видалення, належать такі випадки:

Якщо є ретинований (непрорезавшійся) зуби мудрості;

Якщо мають вісімки, які мають неправильне розташування. Їх також називають дістопірованних;

Застосовують під час будь-якого видалення молярів з двома або трьома корінями.

Якщо область кореня зуба має сильне викривлення або руйнування;

Наявність зрощення кісткової тканини щелепи з корінням;

Часто застосовується у випадках, коли є кіста або Свищеві ходи;

Якщо до цього проводилося лікування зуба з застосуванням розацін-формалінової пасти, яка привела до підвищеної крихкості кісткової тканини зуба.

Така операція вимагає більше часу (близько 30-60 хвилин), сильних анестетиків і проходить в кілька етапів.

Процедура починається з ретельної підготовки. Обов’язково проводиться рентгенівська діагностика, з допомогою якої визначають довжину і форму коренів, глибину залягання зуба і складність майбутньої роботи.

При наявності запального процесу призначається антибактеріальна терапія за день до процедури. Крім місцевої анестезії додатково може застосовуватися седативні препарати для зняття психологічної напруги пацієнта.

ВИДАЛЕННЯ ЗУБА МУДРОСТІ

Зуби мудрості розрізняються за складністю своєї будови. Тому процес їх видалення протікає по-різному у кожного пацієнта. У рідкісних випадках процедура триває дуже довго і супроводжується сильними больовими відчуттями, а що утворилася рана заживає протягом тривалого часу. Лікування зубів у пацієнтів з такими захворюваннями, як цукровий діабет, алергічні реакції, захворювання крові, онкологічні хвороби супроводжується деякими обмеженнями. Тому перед видаленням хворого зуба лікар повинен вивчити пацієнта.

Перед процедурою видалення необхідно зробити рентгенівський знімок третього моляра, щоб лікар зміг вивчити його будову, подивитися, як розташовані коріння і скільки їх. Таке обстеження дозволить правильно підготуватися до операції і уникнути несподіванок під час її проведення.

БОЛЬНО ЧИ ВИДАЛЯТИ ЗУБИ МУДРОСТІ?

Більшість пацієнтів дуже бояться видаляти «вісімки». Тому намагаються відтягнути операцію. Насправді ця процедура, не дивлячись на складність, знайома кожному стоматолога і проводиться в клініках часто. Щоб пацієнт не відчував болю і дискомфорту, використовується наркоз і седативні препарати. Як правило, стоматологи рекомендують застосовувати місцевий наркоз, яка не завдає сильного шкоди організму. Під час видалення «вісімки» м’які тканини ясен пошкоджуються. Це стає причиною болю і дискомфорту в наступні дні. Тривалість загоєння рани залежить від ступеня пошкоджень. При складному видаленні є ризик досить сильного пошкодження ясен.

Для якнайшвидшого загоєння лунки необхідно акуратно стежити за нею і чітко дотримуватися всіх розпоряджень лікаря. Одне з основ успішного лікування – дезінфекція ранки. Так що вам напевно буде наказано полоскати місце видалення зуба мудрості антисептичним розчином. Це запобіжить розмноження бактерій в рановий порожнини і допоможе зняти запалення. Для цих цілей також дуже часто пацієнтам прописується курс антибактеріальних препаратів. Прийом знеболюючих і жарознижуючих засобів можливий тільки після узгодження з лікуючим лікарем. Чим складніше операція, тим сильніше будуть анальгетики. Важливо ретельно дотримуватися всіх розпоряджень лікаря і не нехтувати необхідністю повторного візиту до лікаря. Тільки під час огляду стоматолог зможе адекватно оцінити стан ясен і лунки. І навіть якщо ви впевнені в успішному результаті операції і вас не турбують жодні ускладнення, не полінуйтеся сходити на плановий огляд до лікаря, так як запалення протягом деякого часу може протікати безсимптомно.

Спосіб, яким будуть видаляти ваш зуб, залежить від кожного конкретного випадку. Стратегію видалення може визначити тільки фахівець. У будь-якому випадку, боятися цієї процедури не варто. Грамотний лікар правильно і безболісно проведе видалення, і вам залишиться тільки сказати «дякую».