Що таке дентофобія?

Home / Консультація / Що таке дентофобія?
Що таке дентофобія?

Добрий день шановні пацієнти! Мене звати Панько Роман Йожефович. Я головний лікар стоматології Еліт Дент. Сьогодні я розповім Вам про найпопулярніший страх більшості людей на Землі.
Дентофобія (стоматофобія, одонтофобія) – панічний, інтенсивний, нездоланний страх, обєктом якого є стоматологічне лікування. Люди, які страждають на дентофобію воліють переносити зубний біль, займаючись самолікуванням і приймаючи сильні знеболюючі препарати, і звертаються в стоматологічну клініку вкрай важких випадках. Відвідування стоматолога для більшості наших громадян є колосальною стресовою ситуацією. На сьогоднішній день боязнь стоматологів в різному ступені відчуває більше 30% населення планети, тобто кожен третій житель.
Існує різниця між тривожністю, страхом і фобією.
Стоматологічна тривожність – це реакція на небезпеку. Занепокоєння надзвичайно поширене і більшість людей відчувають деяку ступінь хвилювання щодо лікування зубів, особливо якщо вони збираються зробити щось незнайоме.
Стоматологічний страх – це реакція на відому небезпеку « Я знаю, що робить стоматолог і проходив через це, а тепер боюся»
Чому пацієнти бояться лікувати зуби?
Негативний досвід лікування зубів отриманий в дитинстві. І це найголовніша причина.
Боязнь болю. Ця причина може бути тісно повязана з болем, випробуваної в кріслі стоматолога в далекому дитинстві, а може відбуватися і з більш пізнього досвіду. Різка яскрава, сильна біль – неприємний момент, який ще раз переживати не хочеться.
Генетика. Якщо в родині були або є люди, схильні до тривожно-фобічних розладів, шанси на розвиток дентофобії підвищується.
Справитися з цим тривожно-фобічним розладом, лише відмовитися від необхідних для здоров᾿я оглядів стоматолога не вдасться.
Несвоєчасне лікування карієсу переросте в пульпіт, починається запалення ясен (парадонтит), і зруйнований зуб доведеться видалити. Тому, виявивши у себе ознаки дентофобії, необхідно з розладом боротися, тим більше, що існують методи лікування, які дозволяють повністю усунути прояви страху.
Важливо зрозуміти для себе, що сучасні методи лікування зубів значно відрізняються від тих, які застосовувалися раніше, знайте, що наука далеко пішла вперед з часу Вашого останнього відвідування стоматолога. Задумайтесь про те, що практично кожна людина в світі відвідує стоматолога, і нічого жахливого з ним не сталося. Поспілкуйтесь з близькими людьми, знайомими, які відвідували зубного лікаря за останній час. Практично всі вони скажуть, вони з легкістю пройшли цю процедуру і з ними нічого не сталося.
Будь який чинник невизначеності може стати причиною загострення фобії. Тому перед лікуванням стоматолог пояснить пацієнту абсолютно все, що з ним буде відбуватися, включаючи вартість і відчуття, які можуть виникнути в процесі лікування.
Як показує практика,при регулярному відвідування стоматолога відзначається позитивна динаміка в боротьбі зі дентофобією.
Справитися з проблемою цілком реально, головне, щоб людина цього хотіла сама. Необхідно усвідомити, що постійне відтягування з візитом до стоматолога завдає шкоду здоров᾿ю. Тому  головне – це постаратися подолати свої внутрішні страхи і не піддаватися їхньому впливу.

Leave a Reply

Email адреса не буде опублікована