Лікування зубів під час вагітності

Лікування зубів під час вагітності

    Наскільки необхідно лікування зубів під час вагітності чи краще з ним почекати? Сьогодні вже ніхто не сперечається з тим, що запальний процес, будь-то карієс, гінгівіт, пародонтит або пульпіт служить джерелом інфекції в організмі. Ця інфекція розноситься з кров’ю і негативно впливає на розвиток плоду.
    Чи можна застосовувати анестезію чи рентген при вагітності? Наскільки вони безпечні і чи не вплинуть на виношування дитини чи її розвиток?
    Відповідь на це питання не однозначна. Справа в тому, що процес вагітності протікає неоднорідно він ділиться на три триместри(кожен по три місяці). У першому триместрі відбувається початкове формування всіх органів і системи майбутньої дитини, у другому триместрі відбувається їх розвиток, в третьому їх формування в цілому закінчується. З точки зору зовнішніх впливів найбільш небезпечні перший і третій триместри. Тому найкращим часом для лікування зубів під час вагітності є другий триместр.
    Що стосується негативного впливу анестетиків на розвиток плода, то цю проблему вдалось благополучно вирішити. Сучасні знеболюючі засоби надають включно місцевий вплив і не проникають через плаценту, а отжене шкідливі для майбутньої дитини.
    А як же рентген? Відома що дія жорсткого випромінювання вкрай небажана при вагітності. Однак і тут знаходиться рішення. На живіт накладають так званий “свинцевий фартух” який надійно захищає плід. Крім того сучасні відеографи дають можливість отримання чітких знімків при малій інтенсивності випромінювання.
    Питання про лікування зубів під час вагітності дійсно актуальне. В першу чергу, це пов’язано з інтенсивною втратою кальцію, який втрачається на будову скелета дитини. Як наслідок, відбувається руйнування емалі, що може привести до втрати зубів. Крім того, в цей період відбувається серйозна гормональна перебудовав оганізмі жінки, що проявляється таким захворюванням як запалення ясен або гінгівіт. Тому лікувати зуби під час вагітності необхідно і оптимальний час для цього – другий триместр.

Leave a Reply

Email адреса не буде опублікована