Гігієна і парадонтологія

Home / Гігієна і парадонтологія
Гігієна і парадонтологія

Хвороби ясен – поширені патології ротової порожнини, впоратися з якими ми вам допоможемо. Кровоточивість під час пережовування твердих продуктів або чищення зубів. Захворювання ясен може виникнути у кожної людини незалежно від віку і статі. Виділяють наступні етіологічні фактори:

Порушення гігієнічного догляду за ротовою порожниною. Неякісне очищення зубів і ясен провокує утворення білого нальоту (скупчення патогенних мікробів), який згодом перетворюється на зубний камінь. В результаті виникає запалення ясен.

Вроджене викривлення зубів, порушення прикусу призводять до нерівномірного розподілу навантаження на пародонт, що викликає його перевантаження і як наслідок запальні захворювання.

Механічне пошкодження ясен внаслідок опіку, травми, носіння незручних протезів і брекетів.

Алергія на матеріали, які використовуються під час виробництва коронки зубів.

У деяких випадках спровокувати патологічні процеси в яснах можуть захворювання внутрішніх органів: атеросклероз, хвороби ендокринної системи, недостатнє надходження вітамінів з їжею, вегето-судинна дистонія.

Лікування стоматиту                                                                                                                                     

Стоматит – це ураження слизової оболонки ротової порожнини, яке може виникнути навіть у немовляти. Характерні симптоми стоматиту полягають у появі невеликих хворобливих виразок, які заважають пережовувати їжу, рухати мовою. Такі ранки мають овальну або круглу форму, рівні краї.Лікування стоматиту у дітей в легкій формі передбачає обробку ранок антисептиками, може знадобитися прийом імуномодулюючих засобів. Це допомагає усунути неприємні симптоми, знищити патогенні мікроорганізми, підняти імунітет. У новонароджених терапію повинен призначати тільки лікар.

Лікування стоматиту у дорослих включає в себе наступні етапи:

Прийом пероральних препаратів для усунення причини патології. При бактеріальному генезі призначають антибіотики, антигістамінні препарати, пробіотики. Якщо стоматит викликаний вірусом, то необхідний прийом противірусних засобів, вітамінів групи В, А, С, Е і фолієвої кислоти. При грибковому поразку потрібні протигрибкові препарати.

Використання місцевих засобів. Справитися з запаленням допоможе полоскання рота з антисептичними розчинами. Для місцевої терапії вірусних інфекцій рекомендують Зовиракс і Ацикловір. Для купірування болю використовують аплікації з Лідокаїном.

Застосування лазерної терапії. Дозволяє знищити мікроби і усунути нервові закінчення з поверхні ерозій, що знімає больовий синдром. При вагітності метод слід використовувати з обережністю.

Лікування гінгівіту 

Гінгівіт – це запальне захворювання ясен, яке вражає тільки слизову оболонку. Симптоми гінгівіту – набряклість, кровоточивість, почервоніння, рихлість ясен. На ранніх стадіях патологія легко піддається терапії, проте хронічну форму захворювання вилікувати дуже складно.

Лікування гінгівіту передбачає наступні заходи:

Проведення професійно чистки зубів і ясен. Передбачає використання ультразвуку для ефективного видалення зубного каменю.

Корекцію щоденної гігієни ротової порожнини. Лікар підбирає необхідну щітку, пасту, навчає техніці чищення зубів.

Санацію ротової порожнини, щоб усунути основні причини, що травмують ясна.

Лікування кровоточивості ясен передбачає використання антисептиків, протизапальних засобів, анальгетиків.

Фізіотерапія. Різні методики дозволяють підвищити ефективність медикаментозного лікування.

При гіпертрофічній формі гінгівіту показано також висічення розростаються тканин. Виразково-некротична форма захворювання провокує некроз ясна, тому перед чищенням необхідно видалити змертвілі тканини ферментативними препаратами. Також в деяких випадках лікування запалення ясен близько зуба передбачає використання антибіотиків.

Лікування пародонтиту

Захворювання пов’язане із запаленням пародонту, яке провокує деструктивні порушення в кістках і зв’язках. Виділяють наступні симптоми пародонтиту:

поява м’якого зубного нальоту;

розвиток гінгівіту;

кровоточивість ясен під час чищення;

поява кіст на яснах;

поступово зуби стають рухливими;

розвиток кишень в яснах, в яких накопичуються бактерії;

при відсутності терапії виникає нарив, абсцес (гнійник);

в деяких випадках розвивається свищ на яснах;

з’являються деструктивні зміни на рентгенограмі

У нашій клініці ви можете отримати лікування пародонтиту за прийнятною ціною. При лікуванні зазвичай використовуються наступні методики:

Професійне чищення зубів.

Хірургічне висічення кишень.

Шинування зубів.

Видалення хитаються зубів з наступною імплантацією.

Фізіопроцедури – лікування ясен лазером, електрофорезом.

лікування пародонтозу

Пародонтоз – системний патологічний процес, який зачіпає всі тканини пародонту. Захворювання розвивається на тлі порушення кровопостачання ясен, цукрового діабету, ураженнях кісткової тканини. Виділяють такі симптоми пародонтозу:

порушення акту жування;

розвиток зубодесневих кишень;

оголення шийки зуба;

рухливість зубів при тяжкому перебігу захворювання

Лікування пародонтозу визначається стадією розвитку патології і вагою деструктивних змін. Терапія заснована на наступному алгоритмі:

Видалення зубного нальоту.

Проведення фармакотерапії (застосовують вітаміни, імуномодулятори, антибіотики, ін’єкції в ясна).

Фізіотерапія дозволяє відновити нормальне кровопостачання ясен. Використовують дарсонвалізацію, вакуумну терапію, вплив іонізуючого повітря, електрофорез.

Лікування пародонтозу лазером дозволяє знищити мікроби в приясенній кишенях.

Санація порожнини рота передбачає усунення карієсу, зруйнованих зубів.

Хірургічне лікування використовують в запущених випадках, щоб видалити приясенній кишені.

профілактика

Профілактичні заходи зводяться до виконання простих правил:

Регулярні візити до стоматолога з проведенням санації порожнини рота при необхідності.

Проведення щоденних гігієнічних процедур.

Дотримання принципів здорового способу життя.

Відмова від шкідливих звичок.

Пам’ятайте, будь-які захворювання легше запобігти, ніж вилікувати!