Чи видаляти зуби мудрості?

Чи видаляти зуби мудрості?

Питання, про те чи видаляти зуб мудрості чи ні, є настільки ж вічним, як і питання про видалення апендикса.  Так само як апендикс, зуб мудрості прийнято відносити до рудиментів. І точно так само багато медиків рекомендують видалити цей рудимент, не чекаючи його запалення, в профілактичних цілях. Зазвичай зуби мудрості прорізуються до 18-21 років. Якщо до 27 років зуби мудрості не прорізалися, швидше за все, вони не проріжуться. Це означає, що вони залишаться під яснами або кісткою, як правило, не викликаючи ніяких  турбот. Такі зуби мудрості називаються “ретиновані”. Однак в деяких випадках можливе запалення таких непрорізавших зубів, що проявляються болем у вусі, хронічним підвищенням температури. Як і будь-яке інше запалення в щелепно-лицевій ділянці, вимагає лікування, щоб уникнути небезпечних наслідків.
Так чи видаляти зуб мудрості? І якщо видаляти, то коли? Лікарі, які наполягають на видаленні, рекомендують робити це вже в підлітковому віці. Головна проблема виникає в разі, коли для зубів мудрості немає місця. Тоді вони, повільно прорізуються, відсуваючи все більше до центру сьомі зуби, що призводить до деформації зубного ряду, його підвищеного зносу і втрати зубів. Це один з аргументів на користь того що їх потрібно видалити. Інше ускладнення при прорізуванні зубів мудрості – запалення під яснами, яке називається перекоронаритом. Справа в тому, що при прорізуванні зуб мудрості утворює горб, накритий ‘‘капішоном”. Під цим ‘‘капішон” можуть легко потрапляти частинки їжі, які служать сприятливим середовищем для бактерій з подальшим запаленням.
З іншого боку, при нормальному прорізуванні зубів мудрості вони з часом можуть стати в нагоді, наприклад, в якості опори при мостовидному протезуванні. Або в разі видалення жувальних зубів вони можуть взяти на себе частину їх функцій. Зазвичай видалення зуба мудрості рекомендується при його частковому прорізуванні, а також при  проблемах зі скупченістю зубів. Насправді, питання, чи видаляти зуб мудрості, вирішується в кожному випадку індивідуально, і відповісти на нього позитивно чи негативно може тільки фахівець.

Leave a Reply

Email адреса не буде опублікована