Поява перших зубів у дитини

Поява перших зубів у дитини

            Поява перших зубів у дитини не завжди проходить спокійно і безболісно. Як правило прорізування зубів викликає у малюка сильні больові відчуття, які супроводжуються плачем і втратою сну. Як молодим батькам зрозуміти, що турбує малюка, перші зубки або якась інша причина?
            Симптоматика появи зубчика у дитини:
    – втрата апетиту, малюк відмовляється від молока;
    – дратівливість, постійний плач;
    – набряк ясен;
    – безсоння або неспокійний сон.
            Прорізування перших зубів може супроводжуватися подразненням шкіри. Надмірне слиновиділення може викликати почервоніння шкіри на щоках і підборідді. Тому малюкові слід постійно протирати обличчя вологими дитячими серветками. Для того щоб дитина легше перенесла процес прорізування перших зубів можна вдатися до медикаментозного методу або купити спеціальні прорізувачі, які Вам зможе порадити лікар-стоматолог.
            Прорізувачі для зубів можуть полегшити процес появи зубів у малюка. Купити такий засіб можна в аптеці або в дитячому магазині.
            Типи прорізувачів для зубів:
– гумові або силіконові;
– дерев’яні прорізувачі;
            Пристосування до м’якого пластику, який заповнюється водою. Найчастіше прорізувачі виготовляють у вигляді кільця або якась звірятина  з маленькими шипами. Дитина відразу ж потягне його в ротик і почне чухати об нього ясна. Такі прорізувачі зменьшують запалення і свербіж ясен, тим самим полегшують стан малюка.
             Медикаментозні засоби, що застосовуються при прорізуванні перших зубів, бувають протизапальні дії і з охолоджуючим ефектом. Також можуть застосовуватися гомеопатичні засоби рослинного походження, що знімають подразнення ясен і при необхідності жарознижуючі і знеболюючі препарати. Підібрати подібний варіант батькам допоможе фахівець.

Leave a Reply

Your email address will not be published.