“Бруксизм”- що це?

“Бруксизм”- що це?

      Багато людей страждають такою недугою, як нічний скрегіт зубів. Таке захворювання є досить поширеним і носить назву – бруксизм. Бруксизмом можуть страждати люди абсолютно різної вікової категорії. Наслідки такої стоматологічної хвороби можуть бути дуже серйозними.
Що таке бруксизм? Слово бруксизм з давньогрецької мови так і перекладається скрегіт зубів. Більш поширена нічна форма хвороби, коли скрегіт проявляється під час сну, але також існує і денна форма захворювання. Як правило, людина може досить тривалий період навіть не здогадуватися про те, що вночі скрипить зубами. Денну форму захворювання пацієнт найчастіше зауважує сам. Будь-яка форма бруксизма негативно впливає не тільки на зубну емаль, але і на роботу щелепних суглобів. Бруксизм проявляється періодично, тобто  не спостерігається постійний скрегіт зубів.
      Причини розвитку бруксизму:
   – неправильний прикус;
  –  неякісно встановлені пломби або коронки;
  –  відсутність деяких зубів.
Також слід сказати про, так звану версію розвитку захворювання. Прийнято вважати, що причиною розвитку бруксизма, особливо у дітей, є глисти або інші паразити в організмі пацієнта. Звичайно, вчені не підтверджують правдивість цієї версії, але заперечувати її повністю не варто. Наявність глистів в людському організмі призводить до нестачі вітаміну В, який відповідає за стан нервової системи.
Симптоми:
   – Ранкові головні болі.
   – Біль в області шиї, плечах, спині, а також в зоні скронево-щелепових суглобів.
   – Больові відчуття і дзвін у вухах, болі в пазухах носа.
   – Запаморочення.
   – Тривалі стреси і затяжні депресії.
   – Порушення сну.
   – Сонливість в денний час доби.
     Подібна симптоматика не говорить про те, що патологія однозначно є. Але, наявність вищевказаних симптомів говорить про необхідність відвідати стоматолога. Якщо до цього, ще додається надмірна стертість зубів і їх рухливість, можна запідозрити наявність у пацієнта бруксизма. Поставити точний діагноз можна тільки на підставі зібраного анамнезу і ретельного огляду ротової порожнини.
      Денний скрегіт зубів. Така форма бруксизма може контролюватися людиною, тобто рефлекс змикання щелеп, може бути пригнічений. Крім цього денна форма захворювання може виражатися смоктанням пальця, постійним покусуванням губ. Психосоматика захворювання полягає в тому, що в процесі нервового напруження м’язи щелепи і обличчя скорочуються, а зуби мимоволі стикаються. Щоб усунути прояви бруксизму потрібно завжди тримати під контролем стан щелеп, особливо це стосується будь-яких стресових ситуацій.
     Нічний бруксизм.  Бруксизм в нічний час більш небезпечний, оскільки такий безконтрольний скрегіт зубами призводить до стертості зубної емалі і травмування м’яких тканин, що оточують зуби. Крім цього від такої перенапруги страждають щелепові суглоби. Тому бруксизм не можна ігноруватиі потрібно терміново лікувати. Одним з найефективніших способів захисту зубів від надмірної стертості є нічна капа, яка не дає щелепам змикатися, і значить, оберігає зуби від травмування.
У доросли бруксизм не проходить сам по собі, тому вимагає обов’язкового лікування. У дітей, навпаки, захворювання може пройти з часом. Проте, якщо скрегіт зубів неодноразово помічений, слід відвести дитину до дитячого стоматолога.
Наслідки. Якщо захворювання залишити без уваги, наслідки можуть бути дуже сумними. Можуть початися болі в щелепі. Стертість емалі під час скреготу зубами може призвести до їх рухливості і випадіння. Скрегіт зубами не дає людині нормально виспатися можуть початися головні болі, з’явитися болі в спині і шиї.
Бруксизм може призвести до зміни прикусу і неправильного розподілу жувального навантаження на зубний ряд.

Leave a Reply

Your email address will not be published.